Zmieniamy się dla Was – pule reklamowe i rankingi od dziś w Agora Performance!

Drodzy Wydawcy!

Przygotowaliśmy dla Was nowe narzędzia, które z pewnością będą udogodnieniem w promowaniu naszych produktów. W panelu wydawcy znajdziecie:

– pule reklamowe – czyli wygoda i elastyczność! Dzięki temu narzędziu możecie równocześnie wkleić na swoją stronę kilka (kilkanaście) banerów z różnych kampanii. Dzięki pulom zwiększacie potencjał reklamowy swojej witryny. Na jednej pozycji możecie umieścić kilka kampanii na raz, dając wybór swoim użytkownikom i sprawdzając potencjał różnych produktów i kreacji. Domyślnie reklamy z puli maja ustawiony capping 2 – czyli po dwóch wyświetleniach pojawi się inna reklama z puli. Jeśli wykorzystujecie na swojej stronie rozwiązania adserwerowe nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wpiąć pulę jako jeden z jego elementów – dzięki temu różnorodność reklam na Waszej stronie jeszcze bardziej się zwiększy!

– rankingi/zestawienia – dzięki nim również możecie wpiąć na swoją witrynę równocześnie kilka-kilkanaście różnych kampanii dostępnych w naszym systemie afiliacyjnym. Tym razem produkty udostępniane są w formie tabeli, którą łatwo i szybko możecie wstawić do notki blogowej, landing page, witryny SEO – wszystko zależy od Waszej inwencji. Treść tabeli przygotowywana jest przez zespół AgoraPerformance, Wy jednak możecie zmodyfikować widget zgodnie ze swoimi potrzebami (wygląd, rozmiar oraz w przypadku formy statycznej także treść)  i opublikować w swoim serwisie w trzech formach:

* widget dynamiczny – raz pobrany przez Wydawcę jest aktualizowany automatycznie przez Agora Performance za każdym razem, kiedy zmieni się zestaw kampanii lub parametry (cena, oprocentowanie itp.) któregoś z produktów. Wydawca nie musi pobierać nowego widgeta, dane aktualizują się automatycznie. Widget w tej formie serwowany jest jako kod javascript.

widget statyczny – to forma bardziej elastyczna ale też bardziej pracochłonna. Użytkownik może edytować dane i właściwie dowolnie dostosowywać widget do swoich preferencji – (Oczywiście w ramach predefiniowanych kampanii). Widget udostępniamy jest jako kod html

feed produktowy – surowe dane pochodzące z tabeli rankingowej, które udostępniamy w formie dokumentu xml/json. Wydawcy bardziej zaawansowani w tworzeniu stron internetowych mogą samodzielnie budować z nich dowolne elementy swoich witryn.

 

Oprócz powyższych narzędzi usprawniamy również zarządzanie kreacjami. Wydawca ma możliwość korzystania z nowej formy podawania reklam (poprzez kod javascript). Dzięki tej formie, wydawcy nie będą już musieli każdorazowo aktualizować banerów po zmianie kreacji przez reklamodawcę. Wystarczy opublikować właściwy kod js – podmiany kreacji będziemy dokonywać automatycznie.

Mimo wprowadzenia banerów js wydawcy nadal mogą definiować swoją własną zmienną – parametr label. W ramach kodu js przewidzieliśmy specjalnie oznakowane miejsce. Wpisany ręcznie parametr label pojawi się w statystykach jako „zmienna użytkownika” obok statusu każdego kliknięcia wygenerowanego przez oznakowaną formę reklamową.

Jak używać nowych form reklamowych – mini instrukcja

Pule reklamowe oraz rankingi znajdziecie w zakładce „narzędzia”. Korzystanie z nich jest bardzo proste.

By utworzyć pulę reklamową należy kliknąć „nowa pula reklamowa”. Następnie wpisujesz nazwę puli, wybierasz powierzchnię reklamową i rozmiar kreacji. Kreacje możesz filtrować wybierając interesujący Cię program partnerski lub kategorię. Na koniec zaznaczasz interesujące cię formaty reklamowe i zapisujesz pulę reklamową. Zapisaną pulę reklamową możesz jeszcze edytować. Jeśli uznasz, że już jest gotowa, pobierasz kod i umieszczasz go na swojej stronie.

nowa pula reklamowa
By skorzystać z narzędzia rankingu w zakładce „narzędzia” klikasz „tabele”. Następnie możesz edytować wybrany ranking. Wybierasz jego rodzaj – statyczny lub dynamiczny. W opcjach wyglądu możesz wybrać kolor szablonu, rozmiar oraz maksymalną szerokość. Na koniec wystarczy pobrać kod rankingu i wstawić go na swoją stronę.
Zapraszamy do używania nowych form reklamowych!
Jeśli macie pytania, skorzystajcie z jednej z wielu form kontaktu z nami!